Lezárult belföldi / XIV. Magyar Aritmia és Pacemaker Kongresszus
Kedves Kollégák!
Örömmel értesítjük Önöket, hogy 2023. szeptember 28 – 30. között a Magyar Aritmia Kongresszus, az elmúlt 20 év alatt immáron 4. alkalommal, Szegeden kerül ismételten megrendezésre.
A rendezvényt a hagyományokhoz hűen ezen alkalommal is úgy tervezzük, hogy a hallgatóság a lehető legszélesebb körű áttekintést kapja a szívritmuszavarok modern diagnosztikájával és kezelési módozataival kapcsolatosan. A témák át fogják ölelni az általános szakmai protokollok és javaslatok ismertetésén túl a modern intervenciós aritmológia tárgyköreit is.
Több, társszakmák bevonásával szervezett előadás is szerepel majd a programban, mint például a Szívelégtelenség Munkacsoporttal vagy a Képalkotó Munkacsoporttal közös szimpóziumok. Bízunk benne, hogy a programban nem csak a mindennapokban ritmuszavarokkal foglalkozó szakemberek, hanem háziorvosok, kardiológusok valamint a képzésben részt vevő hallgatók és rezidensek is meg fogják találni a számukra szakmailag érdeklődésre okot adó témákat. A kongresszus színvonalát neves külföldi előadók meghívásával is emeljük, valamint külön szekciót rendezünk a szakdolgozók részére is.
Mindehhez megfelelő keretet fog biztosítani a kongresszus helyszíne, mely a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tudományi és Információs Központja, a campus legmodernebb kongresszusi környezete, valamint a Napfény városának kora őszi pezsgő egyetemi hangulata. Mindenkinek előre is eredményes kongresszust és kellemes időtöltést kívánunk Szegeden!
A szervezőbizottság nevében
Dr. Földesi Csaba MKT APM elnöke |
Dr. Sághy László a helyi szervezőbizottság elnöke |
Dr. Duray Gábor MKT APM budapesti alelnöke |
Dr. Vámos Máté MKT APM vidéki alelnöke |
Dr. Kosztin Annamária MKT APM budapesti titkára |
Dr. Kupó Péter MKT APM vidéki titkára |
Dátum: 2023. szeptember 28-30.
Helyszín: SZTE TIK József Attila Tanulmányi és Információs Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.)
A kongresszus kiemelt témái:
- Katéterabláció pitvarfibrilláló, szívelégtelen betegek esetén
- Novelities in risk assessement of sudden cardiac death/ventricular arrhythmias (in English)
- Ablation of atrial fibrillation – State of art 2023 (in English)
- Leadless és extrakardiális CIED technikák
- Conduction system pacing
- Újdonságok a szívelégtelen betegek remote monitoring követésében
- A BUDAPEST CRT vizsgálat fő eredményei
- PF és az agy
- Aritmia-genetika
- Képalkotás az aritmológiában
- A syncope modern kivizsgálási és kezelési lehetőségei
- Moderált E-poszter absztrakt szekció
- Szakdolgozói szekció
- NEAK kerekasztal
AZ ELŐZETES REGISZTRÁCIÓ LEZÁRULT!
REGISZTRÁLNI MÁR CSAK A HELYSZÍNEN LEHET!
Helyszíni regisztrációs díjak:
Orvos, céges képviselő: 60.000 Ft
A részvételi díj tartalmazza a részvételt a tudományos programon, a szakmai kiállítás megtekintésének jogát, a programfüzetet, az akkreditációs pontokat és a kávészünetet – a kávészünet értéke a számlán étkezési közvetített szolgáltatásként kerül feltüntetésre. A részvételi díj étkezés tartalma bruttó 34.500 Ft, mely az Előlegszámlán ELŐLEG megnevezéssel 27%-os ÁFA kulccsal kerül feltüntetésre. A tényleges ÁFA kulcsok a rendezvényt követően kiállított végszámlán kerülnek pontosításra/megbontásra 5% és 27% ÁFA kulcsokkal.
Rezidens: 35.000 Ft
A részvételi díj tartalmazza a részvételt a tudományos programon, a szakmai kiállítás megtekintésének jogát, a programfüzetet, az akkreditációs pontokat és a kávészünetet – a kávészünet értéke a számlán étkezési közvetített szolgáltatásként kerül feltüntetésre. A részvételi díj étkezés tartalma bruttó 13.000 Ft, mely az Előlegszámlán ELŐLEG megnevezéssel 27%-os ÁFA kulccsal kerül feltüntetésre. A tényleges ÁFA kulcsok a rendezvényt követően kiállított végszámlán kerülnek pontosításra/megbontásra 5% és 27% ÁFA kulcsokkal.
Asszisztens és Orvostanhallgató: ingyenes
A részvételi díj tartalmazza a részvételt a tudományos programon, a szakmai kiállítás megtekintésének jogát, a programfüzetet, az akkreditációs pontokat és a kávészünetet.
Napijegy: 40.000 Ft
A részvételi díj tartalmazza a részvételt az adott napi tudományos programon, a szakmai kiállítás megtekintésének jogát, a programfüzetet, az akkreditációs pontokat és az adott napi kávészünetet – a kávészünet értéke a számlán étkezési közvetített szolgáltatásként kerül feltüntetésre. A részvételi díj étkezés tartalma bruttó 6.500 Ft, mely az Előlegszámlán ELŐLEG megnevezéssel 27%-os ÁFA kulccsal kerül feltüntetésre. A tényleges ÁFA kulcsok a rendezvényt követően kiállított végszámlán kerülnek pontosításra/megbontásra 5% és 27% ÁFA kulcsokkal.
ÁLTALÁNOS FELTÉTELEK
Banki átutalás esetén díjbekérőt a jelentkezés feldolgozását követően, de legkésőbb a jelentkezéstől számított 10 munkanapon belül távszámla formájában a noreplay@kulcstavszamla.hu email címről küldjük meg a költségviselő részére. A díjbekérőn az utaláshoz szükséges banki adatokat és a közlemény rovatban feltüntetendő hivatkozási számot is megküldjük.
Ha költségeit részben vagy egészben a munkahelye vagy szponzor fizeti, kérjük, hogy a jelentkezési lapon pontosan jelölje meg a számlázási nevet és címet, és adjon meg a költségviselőhöz egy kapcsolattartót és elérhetőséget!
A befizetést követően a banki kivonat alapján előlegszámlát állítunk ki, amit elektronikus úton küldünk a befizető/költségviselő nevére és címére. Figyelem! Előlegszámlát csak a regisztrációnál megadott költségviselőre tudunk kiállítani. A végszámlát szintén a regisztrációnál megadott költségviselőre névre állítjuk ki. A rendezvényt követően az előlegszámlák felhasználásával végszámlát állítunk ki, amit elektronikus úton küldünk meg a befizető vagy szponzor nevére és címére.
Külföldről történő átutalásnál a külföldi banki költség az utaló felet terheli. Amennyiben a banki költség levonásra kerül az utalt összegből, azt a végszámla kiállításakor fizetendő összegként tüntetjük fel.
Csekken (sárga és rózsaszín) történő befizetésre és postán keresztül történő átutalásra nincs lehetőség!
A jelentkezési lap visszaigazolásával a Megrendelő és a Szolgáltató között szerződés jön létre, mellyel a Szolgáltató kötelezettséget vállal a visszaigazolt szolgáltatások teljesítésére, a Megrendelő kötelezettséget vállal a szolgáltatások ellenértékének pénzügyi teljesítésére, a kapott visszaigazoláson és díjbekérőn megjelölt módon és időben.
Számlázással kapcsolatban felmerülő egyéni igényeiket, kéréseiket kérnénk, minden esetben írásban legyenek szívesek jelezni a regisztráció alkalmával, vagy legkésőbb a rendezvény teljesítését (a rendezvény utolsó napja) megelőző napig a „RÉGIÓ-10” Kft. –nek. Telefonos vagy egyéb szóbeli számla kiállítására vonatkozó igényeket nem áll módunkban elfogadni, csakis e-mailben vagy postai úton megküldött formában fogadjuk el.
Egyéni számlázási igények lehetnek a számlán feltüntetendő saját céges azonosító számok, PO számok, céges és szponzorált résztvevők, szolgáltatás típusok szerinti költségek megbontása, klinikai, munkahelyi egységenkénti számla igény, résztvevőnkénti számla igény.
Amennyiben ilyen jellegű kérés nem érkezik be hozzánk a rendezvény teljesítését követően, az azonos rendezvényhez kapcsolódó, azonos számlázási adatokkal és kapcsolattartóval rendelkező résztvevők költségeit 1 db végszámlán fogjuk feltüntetni.
A rendezvény teljesítését követően (teljesítés dátuma a rendezvény utolsó napja) kiállított végszámlákat csakis formai kérésre hivatkozva (LEGYEN, illetve NE LEGYEN feltüntetve Pl.: céges azonosító számok, PO számok, céges és szponzorált résztvevők költségeinek megbontása, résztvevőnkénti, egységenkénti külön számla, megrendelt szolgáltatásokról külön-külön számla kérése) sztornózni, és új számlát kiállítani 5.000 Ft + ÁFA adminisztrációs díj megfizetése után van lehetőség.
Számla sztornózására és új számla kiállítására költségtérítés nélkül a „RÉGIÓ-10” Kft. adminisztrációs hibájából adódóan kiállított számlák esetében van mód.
Az új számlán a fizetési határidő az új számla kiállítás napjától számított 8 nap.
FIZETÉSI HATÁRIDŐ
A részvételi díj és a megrendelt szolgáltatás(ok) a jelentkezést követően küldött díjbekérő alapján a feltüntetett fizetési határidőig (Esedékesség dátuma) az azon feltüntetett bankszámlaszámra fizetendő.
A kedvezményes részvételi díjjal történő jelentkezés határideje egyben a kedvezményes díj befizetésének határideje is! A kedvezményes jelentkezési határidő napján, illetve az azt megelőző héten történő jelentkezések esetében a kedvezményes regisztrációs díj befizetésének határideje a kedvezményes jelentkezési határidőtől eltérően a díjbekérőn feltüntetett fizetési határidő lesz.(Esedékesség napja).
LEMONDÁSI ÉS MÓDOSÍTÁSI FELTÉTELEK
A regisztrációt és/vagy a megrendelt szolgáltatás(ok) lemondását minden esetben a „RÉGIÓ-10” Kft.-nek írásban kell jelezni. Telefonos vagy egyéb szóbeli lemondásokat nem áll módunkban elfogadni, csakis az e-mailben vagy postai úton megküldött lemondást fogadjuk el. A postai úton történő lemondás esetében a lemondás dátuma a postai küldemény feladási dátuma alapján kerül elfogadásra.
A befizetett díjak visszatérítésére az alábbi esetekben van mód:
A szállás, a regisztrációs díj és a díjban foglalt szolgáltatások, illetve a társasági programok (ebéd, vacsora) díjmentes módosítására és kötbérmentes lemondására 2023. július 30-ig van lehetőség.
A határidőt követő lemondás esetén a megrendelt szolgáltatások teljes értéke kifizetendő.
2023. július 30-át követő lemondások esetében a regisztráció és a szállás átruházható. A névcserét egy új jelentkezési lap beküldésével szintén írásban kell elküldeni a szervező iroda részére.
A kötbérmentes lemondási határidő előtti lemondások esetében a már befizetett összegek visszautalását, valamint a téves, vagy dupla utalás miatti visszafizetéseket, a rendezvény lezárását követő 30 napon belül utaljuk vissza. A visszafizetést csak a befizető személy, vagy cég bankszámlájára tudjuk teljesíteni, az irodánkat terhelő bankköltségek levonásával.
Lemondás nélküli távolmaradás (NO SHOW):
A szervezők mindent megtesznek egy sikeres kongresszus lebonyolítása érdekében. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a rendezvény megszervezéséhez szükséges szolgáltatások, nyomdai anyagok, szállások és étkezések megrendelését a szervezők a megadott határidőn túl már nem módosíthatják. Emiatt a megrendelt, de igénybe nem vett szállodai szobák, étkezések, illetve l
LETÖLTHETŐ PROGRAMFÜZET (PDF) >>>
PROGRAM
2023. szeptember 28., csütörtök
08:00 – 09:30 EP ÉS DEVICE VIZSGA
09:15 – 09:30 MEGNYITÓ
MKT Aritmia és Pacemaker Munkacsoport vezetőség
09:30 – 11:00 RITMUSZAVAROK ÉS SZÍVELÉGTELENSÉG – Az MKT Szívelégtelenség Munkacsoportjával közös szimpózium
Üléselnökök: Dr. Borbély Attila (DE), Prof. Duray Gábor (ÉPC Honvédkórház), Dr. Vámos Máté (SZTE)
09:30 – 09:45 Pitvarfibrilláció és szívelégtelenség: circulus vitiosus – Prof. Nyolczas Noémi (GOKVI)
09:45 – 10:00 Katéterabláció pitvarfibrilláló, HFrEF és HFpEF betegek esetén – Prof. Gellér László (SE)
10:00 – 10:15 CRT responderitás előrejelzése advanced echo technikákkal – Dr. Rácz Gergely (SZTE)
10:15 – 10:30 AV-csomó abláció fiziológiás ingerléssel: A „Pace & Ablate” stratégia reneszánsza – Dr. Sándorfi Gábor (DE)
10:30 – 10:45 Mitrális prolapsus és kamrai aritmiák – Dr. Nagy Andrea (SE)
10:45 – 11:00 Q & A
11:00 – 11:15 Kávészünet
11:15 – 12:35 LATEST DEVELOPMENTS IN DEVICE THERAPY – (in English) / EHRA JOINT SESSION
Chairs: Prof. Béla Merkely (Semmelweis University, Budapest, Hungary), Prof. Vassil Traykov (Tokuda Hospital, Sofia, Bulgaria)
11:15 – 11:35 Current status of conduction system pacing: Indications, techniques & challenges – Prof. Karol Čurila (Charles University and University Hospital, Prague, Czech Republic)
11:35 – 11:55 State-of-the-art in prevention of CIED infections – Prof. Vassil Traykov (Tokuda Hospital, Sofia, Bulgaria)
11:55 – 12:10 Results of the BUDAPEST CRT Trial – Prof. Béla Merkely (Semmelweis University, Budapest, Hungary)
12:10 – 12:25 EHRA/HRS/LAHRS/APHRS 2022 Position paper for leadless and extravascular cardiac implantable electronic devices – Prof. Gábor Duray (Military Hospital, Budapest, Hungary)
12:25 – 12:35 Q & A
12:35 – 13:35 Ebéd
13:35 – 14:30 PULSED FIELD ABLATION: A JÖVŐ ÚTJA?
Üléselnökök: Dr. Szili-Török Tamás (SZTE), Dr. Szegedi Nándor (SE), Dr. Kupó Péter (PTE)
13:35 – 13:50 Elektroporáció alapjai – Dr. Salló Zoltán (SE)
13:50 – 14:05 Elektroporációval végzett pitvarfibrilláció abláció – Prof. Gellér László (SE)
14:05 – 14:15 Első tapasztalatok a Debreceni Egyetemről – Dr. Nagy László Tibor (DE)
14:15 – 14:30 Q & A
14:30 – 16:00 NOVELTIES IN THE DIAGNOSIS AND THERAPY OF VENTRICULAR ARRHYTMIAS (in English)
Chairs: Prof. László Gellér (Semmelweis University, Budapest, Hungary), Prof. Josef Kautzner (Institute for Clinical and Experimental Medicine, Prague, Czech Rebublic), Dr. László Sághy (University of Szeged, Szeged, Hungary)
14:30 – 14:45 Pulsed Field Ablation for treating VT – Prof. Edward Gerstenfeld (University of California San Francisco, San Francisco, CA, USA) (prerecorded + ZOOM)
14:45 – 15:10 Radiotherapy of ventricular tachycardias – Prof. Josef Kautzner (Institute for Clinical and Experimental Medicine, Prague, Czech Rebublic)
15:10 – 15:35 Advanced mapping & ablation techniques of ventricular tachycardias – Prof. Elad Anter (Shamir Medical Center, Be’er Ya’akov, Israel)
15:35 – 15:50 Role of ICE in VT ablations – Dr. Róbert Pap (University of Szeged, Szeged, Hungary)
15:50 – 16:00 Machine learning to predict outcomes in ventricular tachycardia ablation patients – Dr. Ferenc Komlósi (Semmelweis University, Budapest, Hungary)
16:00 – 16:10 Q & A
16:10 – 17:10 KÁVÉSZÜNET ÉS MODERÁLT E-POSZTER SZEKCIÓ
- Elektróda dezintegráció hatása a transzvénás elektróda extrakció sikerességére és komplexitására – Benák Attila (SZTE)
- A háromdimenziós transzoesophagealis echokardiográfiával meghatározott jobb felső tüdővéna paraméter a tüdővénák krioballonos izolálása utáni kimenetel független előrejelzője – Nagy László Tibor (DE)
- A scar burden prediktív értéke hirtelen szívhalál rizikóbecslésre kardiális reszinkronizációs terápiával kezelt betegek esetén, szisztematikus áttekintő tanulmány és meta-analízis – Masszi Richárd (SE)
- A dinamikus optimalizáció növekvő szerepe kardiális reszinkronizációs terápiában: szisztematikus irodalmi áttekintés és hálózati metaanalízis – Zsigmond Előd János (SE, ÉPC, SZTE)
- Vizualizálható vs. nem-vizualizálható hajlítható sheath-ek pulmonális vénaizolációban: randomizált vizsgálat – Jánosi Kristóf-Ferenc (PTE)
- Invazív elektrofiziológiai vizsgálat alapján indikált loop rekorder implantáció dystrophia miotonica 1-es típusában szenvedő betegek estén: prospektív, egy-centrumos vizsgálat – Debreceni Dorottya (PTE)
- Speckle tracking strain analízis alkalmazása a beavatkozás sikerének előrejelzésére kamrai tahikardia abláción átesett strukturális szívbetegek esetében – Komlósi Ferenc (SE)
17:10 – 18:30 ABLATION OF ATRIAL FIBRILLATION – STATE OF ART 2023 (in English)
Chairs: Dr. Csaba Földesi (Gottsegen National Cardiovascular Center, Budapest, Hungary), Prof. Jozef Kautzner (Institute for Clinical and Experimental Medicine, Prague, Czech Rebublic), Prof. Elad Anter (Shamir Medical Center, Be’er Ya’akov, Israel)
17:10 – 17:35 Point-by-point PFA – Prof. Elad Anter (Shamir Medical Center, Be’er Ya’akov, Israel)
17:35 – 18:00 New insights into substrate mapping in AF – Prof. Andrea Sárközy (University Hospital (UZ) Brussels, Brussel, Belgium)
18:00 – 18:15 Very high power short duration: Results from the REMAP Study – Dr. Nándor Szegedi (Semmelweis University, Budapest, Hungary)
18:15 – 18:30 Q & A
20:00-tól Vacsora
2023. szeptember 29., péntek
PÁRHUZAMOS SZEKCIÓK
Szekció A
08:30 – 10:00 KATÉTERABLÁCIÓ AKTUALITÁSOK
Üléselnökök: Dr. Földesi Csaba (GOKVI), Prof. Gellér László (SE)
08:30 – 08:45 Endovaszkuláris robot abláció: Speciális eszköz válogatott esetekre vagy a mindennapi rutin könnyítésére alkalmas módszer – Dr. Szili-Török Tamás (SZTE)
08:45 – 09:00 Az ablációs index vezérelt pitvarfibrilláció abláció hosszú távú sikeressége – Dr. Széplaki Gábor (Mater Private Hospital, Dublin, Ireland)
09:00 – 09:15 A vaszkuláris UH használta elektrofiziológiai beavatkozások kapcsán – Dr. Jánosi Kristóf (PTE)
09:15 – 09:25 Q & A
09:25 – 09:55 DEBATE: A paroxysmalis pitvarfibrillációban szenvedő beteg első pulmonalis véna izolációját single-shot eszközzel végzem
09:25 – 09:40 PRO: Prof. Csanádi Zoltán (DE)
09:40 – 09:55 CONTRA: Dr. Kardos Attila (PTE és Zalaegerszegi Szt. Rafael Kórház)
09:55 – 10:00 Q & A
Szekció B
08:30 – 09:50 KÉPALKOTÁS AZ ARITMOLÓGIÁBAN – Az MKT Képalkotó Munkacsoportjával közös szimpózium
Üléselnökök: Dr. Clemens Marcell (DE), Dr. Sághy László (SZTE), Prof. Kincses Tamás (SZTE)
08:30 – 08:45 Kardiális PET-CT jelentősége a ritmuszvaraok kezelésében – Dr. Jóba Róbert (ÉPC Honvédkórház)
08:45 – 09:00 CMR a szívizombetegségben szenvedők aritmia rizikóstratifikációjában – Dr. Czimbalmos Csilla (SE)
09:00 – 09:15 Képalkotás az elektróda extrakció tervezésénél – Dr. Benák Attila (SZTE)
09:15 – 09:25 MR vizsgálat elvégzése a CIED-el élő betegeknél – A képalkotó szemszögéből – Dr. Tóth Attila (GOKVI)
09:25 – 09:35 MR vizsgálat elvégzése CIED-rel élő betegeknél – Az elektrofiziológus szemszögéből – Dr. Papp Roland (SE)
09:35 – 09:50 Q & A
10:00 – 11:00 KÁVÉSZÜNET ÉS MODERÁLT E-POSZTER SZEKCIÓ
- Az optimális RF power beállítások és a kezelői tapasztalat jelentős hatással vannak a robot mágneses navigációval vezérelt tüdővéna izoláció procedurális hatékonyságára – Gagyi Rita-Beáta (Erasmus Medical Centre, Rotterdam, Hollandia)
- Organizált pitvari tachycardia pulmonális véna izolációt követően. Valóban egy állomás a sinus ritmushoz vezető úton? – Riesz Tamás János (SZTE)
- Korai pulmonális véna izoláció szerepe szívelégtelen betegekben – Tóth Patrik (SE)
- Elektroanatómiai térképezőrendszer-vezérelt, valamint intracardialis ultrahang-vezérelt technikák összehasonlítása AV-nodális reentry tachycardiák katéterablációja során – Bocz Botond (PTE)
- A preoperatív bal pitvari CT-angiográfia hatása a cryoballonnal végzett pulmonális véna izoláció procedurális paramétereire és a klinikai kimenetelre – Kássa Krisztián István (GOKVI)
- Szubkután ICD beültetés különleges esete jobb oldali reszinkronizációs pacemaker beültetést követően – Szőnyi Mihály Dániel (GOKVI)
- Mozgásszervi panaszok gyakorisága a hazai kardiológusok és szívsebészek körében – Várnagy Anna (SE)
Szekció A
11:00 – 12:30 PITVARFIBRILLÁCIÓ ÉS AZ AGY
Üléselnökök: Prof. Klivényi Péter (SZTE), Prof. Duray Gábor (ÉPC Honvédkórház), Dr. Pap Róbert (SZTE)
11:00 – 11:15 Mi az összefüggés a pitvarfibrilláció és stroke között? – Prof. Klivényi Péter (SZTE)
11:15 – 11:30 Pitvarfibrilláció és demencia – Dr. Zádori Dénes (SZTE)
11:30 – 11:45 Az okos eszközök szerepe a pitvarfibrillációs szűrésben és a stroke prevencióban az EHRA 2022-es ajánlása alapján – Dr. Nagy Zsófia (GOKVI)
11:45 – 11:55 Q & A
11:55 – 12:25 DEBATE: Sikeres pulmonalis véna izolációt követően az intermedier stroke-rizikójú pitvarfibrilláló betegeknél elhagyható az orális antikoaguláns kezelés
11:55 – 12:10 PRO: Dr. Kupó Péter (PTE)
12:10 – 12:25 CONTRA: Dr. Clemens Marcell (DE)
Szekció B
11:00 – 12:30 DEVICE TERÁPIA AKTUALITÁSOK I.
Üléselnökök: Prof. Zima Endre (SE), Dr. Tahin Tamás (Zalaegerszegi Szt. Rafael Kórház)
11:00 – 11:15 Implantálható nem konvencionális eszközök HF-ben: CCM, Barostimulátor – Dr. Nagy László (DE)
11:15 – 11:30 Remote monitoring szerepe az eszközzel élő szívelégtelen betegek ellátásában – Dr. Kosztin Annamária (SE)
11:30 – 11:45 Mire jó és mire nem az S-ICD – Dr. Som Zoltán (GOKVI)
11:45 – 12:00 Extravaszkuláris defibrillátor (EV-ICD) – Dr. Molnár Levente (SE)
12:00 – 12:15 Lead extrakció speciális kérdései – non infekt indikációk – Prof. Gellér László (SE)
12:15 – 12:30 Q & A
12:30 – 13:30 Ebéd
Szekció A
13:30 – 14:32 TANULSÁGOS ESETEK A SYNCOPE ELLÁTÁS KAPCSÁN – INTERAKTÍV ESETSZEKCIÓ
Üléselnökök: Prof. Tomcsányi János (BIK), Dr. Pap Róbert (SZTE)
13:30 – 13:42 Eset 1 – Dr. Harmati Gábor (Balatonfüredi Állami Szívkórház)
13:42 – 13:54 Eset 2 – Dr. Bencsik Gábor (SZTE)
13:54 – 14:08 Eset 3 – Dr. Nényei Zoltán (BIK)
14:08 – 14:20 Eset 4 – Dr. Hajkó Erik (Ceglédi Kórház)
14:20 – 14:32 Q & A
Szekció B
13:30 – 14:45 DEVICE TERÁPIA AKTUALITÁSOK II.
Üléselnökök: Prof. Duray Gábor (ÉPC Honvédkórház), Dr. Kónyi Attila (PTE)
13:30 – 13:45 Vérnyomás csökkentő DDD pacemaker ingerlési algoritmus – Dr. Osztheimer István (SE)
13:45 – 14:00 A szívelégtelenség események megelőzése új típusú, kombinált készülék diagnosztika használatával – Dr. Bári Zsolt (GOKVI)
14:00 – 14:15 Az ICD típus kiválasztásának trendjei és szempontjai: Egy prospektív, hazai vizsgálat eredményeinek ismertetése – Dr. Vámos Máté (SZTE)
14:15 – 14:30 Ultra High Frequency ECG alkalmazásának lehetőségei conduction system pacing és CRT optimalizáció esetén – Dr. Riba Ádám (Zalaegerszegi Szt. Rafael Kórház)
14:30 – 14:45 Q & A
Szekció C
13:30 – 14:45 SZAKDOLGOZÓI SZEKCIÓ I.
Üléselnökök: Dr. Sághy László (SZTE), Bettenbuch Tünde (SE)
13:30 – 13:42 Problémák és megoldások a pacemaker műtőben: Esetbemutatások – Srej Marianna (SE)
13:42 – 13:54 Nehézségek a komplex elektrofiziológiai beavatkozások során – Gajdánné Gellén Júlia (DE)
13:54 – 14:06 A Home monitoring rendszer két oldala – Nyilasné Takács Tünde (PTE)
14:06 – 14:18 A remote device clinic motorja a szakasszisztens: A szegedi koncepció – Egervári Mária (SZTE)
14:18 – 14:30 Szívritmust szabályozó készülék behelyezés utáni korai mobilizálás, felső végtag mozgások, és életmódváltás – Lencsés Tamás (ÉPC Honvédkórház)
14:30 – 14:45 Q&A
14:45 – 15:15 Kávészünet
Szekció A
15:15 – 16:30 AMIT SOSEM MERTEM MEGKÉRDEZNI
Üléselnökök: Dr. Kosztin Annamária (SE), Dr. Vámos Máté (SZTE)
15:15 – 15:30 Kávéfogyasztás és szívritmuszavarok – Dr. Makai Attila (SZTE)
15:30 – 15:45 Alkoholfogyasztás és szívritmuszavarok – Prof. Duray Gábor (ÉPC Honvédkórház)
15:45 – 16:00 Dohányzás, elektromos cigaretták, marihuana és szívritmuszavarok – Dr. Kósa István (ÉPC Honvédkórház)
16:00 – 16:15 Szex és szívritmuszavarok – Dr. Kardos Attila (PTE és Zalaegerszegi Szt. Rafael Kórház)
16:15 – 16:30 Q & A
Szekció B
15:15 – 16:45 DÖRÖMBÖLŐ RÉGI-ÚJ TECHNIKÁK
Üléselnökök: Prof. Sárközy Andrea (University Hospital (UZ) Brussels, Brussel, Belgium), Dr. Clemens Marcell (DE)
15:15 – 15:27 Globális üreg térképezés perzisztens pitvarfibrillació katéterablációs kezelése során – Dr. Szili-Török Tamás (SZTE)
15:27 – 15:39 Tapasztalatok egy új, mágneses alapú, nagy felbontású térképező rendszer használatával – Dr. Perge Péter (SE)
15:39 – 15:51 Elektroanatómiai térképezés új típusú multielektróda katéterrel – Dr. Kupó Péter (PTE)
15:51 – 16:03 A pitvarfibrilláció ablációs stratégia változásai a régi-új energiaforrások és technológiák fényében – Dr. Földesi Csaba (GOKVI)
16:03 – 16:15 Single-shot technikák fejlődése egy nem-egyetemi, nagy volumenű centrumban – Dr. Riba Ádám (Zalaegerszegi Szt. Rafael Kórház)
16:15 – 16:27 Sugárvédelmi Megoldások 2023-ban – Dr. Gingl Zoltán (ÉPC Honvédkórház)
16:27 – 16:45 Q & A
Szekció C
15:15 – 16:35 SZAKDOLGOZÓI SZEKCIÓ II.
Üléselnökök: Dr. Salló Zoltán (SE), Irsai Farkas Ildikó (SZTE)
15:15 – 15:27 Az asszisztensek szerepe a betegoktatásban, elektrofiziológiai műtétek előtt – Fülöp Eszter (GOKVI)
15:27 – 15:39 Pulsed-field ablation (PFA) során szerzett tapasztalatok asszisztensi szempontból – Kiss Edit (SE)
15:39 – 15:51 A vezetőrendszeri ingerlés műtői hátterének biztosítása – Badó Bettina (ÉPC Honvédkórház)
15:51 – 16:03 Mikor, miért, mit, hogyan? Monitorozási szokások az SZTE Klinikáin – Kozma Judit (SZTE)
16:03 – 16:15 A szívbetegek sikeres ellátásának kulcsa a csapatmunka! – Bernáth-Lukács Zsuzsa (SZÍVSN, SE)
16:15 – 16:30 Q&A
Szekció A
16:30 – 17:30 NEAK Kerekasztal
Üléselnökök: Dr. Gerendy Péter (NEAK), Prof. Duray Gábor (ÉPC Honvédkórház), Dr. Földesi Csaba (GOKVI), Prof. Zima Endre (SE)
Szekció B
16:45 – 17:45 INTERAKTÍV EKG KVÍZ – Az MKT EKG Munkacsoportjával közös szimpózium
Üléselnökök: Dr. Simon András (Szt. Imre Kórház), Prof. Tomcsányi János (BIK)
16:45 – 17:00 Dr. Simon András (Szt. Imre Kórház)
17:00 – 17:15 Bógyi Péter (ÉPC Honvédkórház)
17:15 – 17:30 Prof. Tomcsányi János (BIK)
17:30 – 17:45 Dr. Benák Attila (SZTE)
20:00 – 02:00 Vacsora
2023. szeptember 30., szombat
08:30 – 09:30 ARITMIA-GENETIKA
Üléselnökök: Prof. Sepp Róbert (SZTE), Dr. Szili-Török Tamás (SZTE)
08:30 – 08:45 Genetikai vizsgálat ismeretlen eredetű hirtelen szívhalál esetén – Dr. Fekete Bálint (SE)
08:45 – 09:00 2022 EHRA/HRS/APHRS/LAHRS Expert Consensus Statement on the state of genetic testing for cardiac diseases – Prof. Sepp Róbert (SZTE)
09:00 – 09:15 Újdonságok az örökletes arrhythmia szindrómák ellátása kapcsán a 2022 VA/SCD ESC ajánlásban – Dr. Miklós Márton (SZTE)
09:15 – 09:30 Q & A
09:30 – 11:00 NEHÉZSÉGEK ÉS SZÖVŐDMÉNYEK AZ ELEKTROFIZIOLÓGIÁBAN
Üléselnökök: Prof. Zima Endre (SE), Dr. Sághy László (SZTE)
09:30 – 09:45 Axillaris behatolás – Dr. Árvai Ferenc (Szombathely)
09:45 – 10:00 Alternatív PTX ellátási technikák – Dr. Szabó Dominika
10:00 – 10:15 Pacemaker beültetés TAVI implantáció kapcsán – Dr. Sághy László (SZTE)
10:15 – 10:30 Subcutan ICD implantáció után végzett mellkas nyitással járó műtétek sebészi és kardiológiai vonatkozásai – Dr. Németh Mariann (SE)
10:30 – 10:45 Pacemakerrel és defibrillátorral élő betegek perioperatív menedzsmentje a 2022-es EHRA ajánlás alapján – Dr. Miklós Márton (SZTE)
10:45 – 11:00 Q & A
11:00 – 11:30 Kávészünet és poszterszekció
- Perzisztens pitvarfibrillációs források térbeli és időbeli stabilitása: stabil forrás vagy betegség progresszió? – Gagyi Rita-Beáta (Erasmus Medical Centre, Rotterdam, Hollandia)
- Bal pitvari fülcsezárás hosszú távú hatékonyságának és biztonságosságának vizsgálata – Kis Zsuzsanna (GOKVI)
- A típusos pitvari flutter miatt végzett, kizárólag intrakardiális ultrahang vezérelt zero-fluoroszkópiás katéterabláció hatékonysága és biztonságossága: egy prospektív, obszervációs vizsgálat – Debreceni Dorottya (PTE)
- TAVI-t követő pacemaker implantációk tapasztalatai – Krányák Dóra (SZTE)
- A hypophysis adenilát cikláz aktiváló polipeptid (PACAP) vizsgálata pulmonalis vénaizoláción áteső pitvarfibrilláló betegekben – Toller Kata Anna (PTE)
- Tipusos pitvari flutter ablációja DiamondTemp ablációs katéterrel – esetsorozat – Hetényi Anna (Balatonfüredi Állami Szívkórház)
- Multipoláris térképező katéterek összehasonlító vizsgálata pulmonális vénaizolációban – Jánosi Kristóf-Ferenc (PTE)
11:30 – 12:30 AKTUALITÁSOK A HAZAI ARITMIA KUTATÁSBAN
Üléselnökök: Prof. Gellér László (SE), Dr. Szili-Török Tamás (SZTE)
11:30 – 11:35 BEVEZETŐ: The Year 2022 in Hungarian Cardiology: Arrhythmias – Dr. Vámos Máté (SZTE)
11:35 – 11:45 SEMMELWEIS EGYETEM: Dr. Kosztin Annamária és Dr. Szegedi Nándor
11:45 – 11:50 SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM: Dr. Sághy László
11:50 – 11:55 PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM: Dr. Kupó Péter
11:55 – 12:00 DEBRECENI EGYETEM: Dr. Nagy László
12:00 – 12:05 GOTTSEGEN GYÖRGY ORSZÁGOS KARDIOVASZKULÁRIS INTÉZET: Dr. Nagy Zsófia
12:05 – 12:10 ÉPC HONVÉDKÓRHÁZ: Dr. Bógyi Péter
12:10 – 12:15 ZALAEGERSZEGI SZT. RAFAEL KÓRHÁZ: Dr. Riba Ádám
12:15 – 12:30 Kerekasztal
12:30 – 12:45 Zárszó
MKT Aritmia és Pacemaker Munkacsoport vezetőség
12:45 – 13:45 Ebéd
A pályázatok beérkezési határideje LEJÁRT!
A pályázatokat a konferencia Szervező és Tudományos Bizottsága bírálja el.
A pályázatot elnyert résztvevők teljes részvételi költsége elengedésre kerül.
SZTE TIK | József Attila Tanulmányi és Információs Központ
6722 Szeged, Ady tér 10.
A Szegedi Tudományegyetem büszkesége a József Attila Tanulmányi és Információs Központ, (SZTE TIK) 2014. decemberben ünnepelte tizedik születésnapját. Létrehozásakor a tervezők nem csupán egy építészetileg kiemelkedő művet álmodtak meg, hanem egy egyetemi szolgáltató központot is.
A Központ öt funkciót testesít meg, úgymint konferencia tér, tanulási tér, oktatási tér, szolgáltatási tér és a találkozási tér, hiszen a TIK a hallgatók, látogatók találkozási pontja is, melyet méltán igazol az elmúlt 11 év 3.500-4.000 fős napi átlagforgalma és az évi 800.000 látogató, továbbá a több mint 2.000 rendezvény.
A Központ 25.000 m2-es, modern nívódíjas épülete belvárosi fekvésének is köszönhetően egyaránt kedvelt helyszíne a nemzetközi és hazai konferenciáknak, egyetemi és üzleti rendezvényeknek, a kongresszusi rész több mint 1300 fő egyidejű befogadására alkalmas. A Központ egész területe (6 szint) akadálymentesített és légkondicionált.