Az idén kétnaposra tervezett konferencia szeptember 22-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a nyitó plenáris üléssel. Csütörtökön délután 14 órától és pénteken délelőtt 9 órától a szekcióprogramok zajlanak majd, párhuzamosan négy teremben, a következő átfogó témákban: I. makrogazdaság és államháztartás; II. pénz- és tőkepiacok; III. vállalati versenyképesség és innováció; IV. Humán tőke és európai integráció (megosztva). A záró plenáris ülést szeptember 23-án, pénteken délután 14 órától tartjuk.
A terveink szerint a helyszíni négy átfogó szekción túl számos szakmai kerekasztal-beszélgetés és előadás gazdagítja majd a konferencia programját: ezeket a szekciókat – akárcsak tavaly és tavalyelőtt – augusztus végén és szeptember elején rögzítjük majd és a konferencia kezdetekor tesszük majd elérhetővé a honlapon.
A hazai közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciáján – reményeink szerint – idén is előadást tart majd a Matolcsy György jegybankelnök, Varga Mihály pénzügyminiszter, és ott lesznek a pénz- és tőkepiacon meghatározó vállalatok, bankok, pénzintézetek, a hazai üzleti élet első számú vezetői egyaránt.
A tanácskozás részletes programjának összeállítása, az előadók felkérése elkezdődött, a szakmai program folyamatosan frissülő tervezete pedig hamarosan elérhető lesz a https://kozgazdasz-vandorgyules.blog.hu oldalon.
Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ
A Szegedi Tudományegyetem büszkesége a József Attila Tanulmányi és Információs Központ, (SZTE TIK) 2014. decemberben ünnepelte tizedik születésnapját. Létrehozásakor a tervezők nem csupán egy építészetileg kiemelkedő művet álmodtak meg, hanem egy egyetemi szolgáltató központot is.
A Központ öt funkciót testesít meg, úgymint konferencia tér, tanulási tér, oktatási tér, szolgáltatási tér és a találkozási tér, hiszen a TIK a hallgatók, látogatók találkozási pontja is, melyet méltán igazol az elmúlt 11 év 3.500-4.000 fős napi átlagforgalma és az évi 800.000 látogató, továbbá a több mint 2.000 rendezvény.
A Központ 25.000 m2-es, modern nívódíjas épülete belvárosi fekvésének is köszönhetően egyaránt kedvelt helyszíne a nemzetközi és hazai konferenciáknak, egyetemi és üzleti rendezvényeknek, a kongresszusi rész több mint 1300 fő egyidejű befogadására alkalmas. A Központ egész területe (6 szint) akadálymentesített és légkondicionált.
Az online regisztráció lezárult. Napijegy vásárlásra már csak a helyszínen lesz lehetőség!